Paweł Althamer, Goshka Macuga: Weneckie Biennale na Bródnie

• Paweł Althamer, Goshka Macuga: Weneckie Biennale na Bródnie

Katalog towarzyszy jubileuszowej edycji Parku Rzeźby na Bródnie.

Dziesiąta odsłona Parku Rzeźby miała formę biennale: przez dziewięć dni, od 23 czerwca do 1 lipca 2018 roku, całe osiedle Bródno stało się wystawą sztuki. Zamiast gotowego, materialnego dzieła widzowie otrzymali konceptualny „model do składania”, ekspozycję, której mapa pokrywa się z terytorium.

W katalogu znalazło się blisko dziewięćdziesiąt opisów miejsc, literackich, często bardzo osobistych wypowiedzi eseistki Olgi Byrskiej i głównego kuratora Muzeum, Sebastiana Cichockiego. Opisom towarzyszą często cytaty z mieszkańców dzielnicy (niespodziewanych autorów i kuratorów wybranych przez Goshkę Macugę i Pawła Althamera lokalizacji) zebrane przez Anielę Trojanowską. Całość dopełniają autorskie zdjęcia Wojciecha Radwańskiego. Nowoczesną i minimalistyczną szatę graficzną publikacji opracowała Ola Jasionowska.

Weneckie Biennale na Bródnie tak, jak Park Rzeźby na Bródnie, jest czynne przez cały rok, dwadzieścia cztery godziny na dobę. Katalog Biennale jest więc rodzajem spacerownika po tej wyjątkowej wystawie-osiedlu.

Do katalogu dołączona jest mapa.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Wystawa Park Rzeźby na Bródnie. Rozdział IPaweł Althamer, Olafur Eliasson, Monika Sosnowska i Rirkrit Tiravanija Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
16:00 Wystawa Park Rzeźby na Bródnie. Rozdział IIPaweł Althamer & Grupa Nowolipie, Susan Philipsz, Katarzyna Przezwańska Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
19:00 Wystawa Park Rzeźby na Bródnie. Rozdział IIIYoussouf Dara i Paweł Althamer Park Bródnowski
16:00 Wystawa Park Rzeźby na Bródnie. Rozdział IVJens Haaning Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa
11:00 Wycieczka Złoty autobusKurs: Muzeum - Park Rzeźby na Bródnie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Emilia
ul. Emilii Plater 51, Warszawa
16:00 Wystawa Park Rzeźby na Bródnie. Rozdział V\"Anioł Stróż\" Romana Stańczaka Park Bródnowski
Kondratowicza/Chodecka, Warszawa