Zapisz się na listę odbiorców
newslettera L’internationale

• Zapisz się na listę odbiorców

Maja Smrekar, Survival Kit For The Anthropocene – Trailer, 2015. Photo from an installation. Photo: Borut Peterlin, design and architecture collaboration: Andrej Strehovec, production: Aksioma Institute

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zachęca do dołączenia do newslettera L’internationale – konfederacji instytucji zajmujących się sztuką nowoczesną i współczesną.

Od 3 lat należymy do L’Internationale i dzięki temu pracujemy w międzynarodowym środowisku instytucji, które aktywnie działają na rzecz rozwoju lokalnych scen artystycznych i są połączone w skali globalnej. Zapraszamy do dołączenia do grona odbiorców anglojęzycznego newslettera L’internationale, w którym raz na kwartał informujemy o tym, jakie projekty artystyczne i naukowe powstają w ramach konfederacji europejskich muzeów. Tutaj możesz zgłosić chęć otrzymywania newslettera.

W środę 17 lutego L’Internationale prześle wszystkim odbiorczyniom i odbiorcom newslettera nową publikację “Degrowth and Progress”, w której znajdą się teksty artystek, kuratorek i badaczek skupione wokół dwóch, pozornie dalekich, pojęć: postwzrotu oraz rozwoju. Premierze tej elektronicznej publikacji towarzyszyć będą pokazy artystycznych interwencji, które będziecie mogli oglądać na platformie L'Internationale Online w środę i czwartek w tym tygodniu.

W skład L’Internationale wchodzą MACBA (Barcelona), Moderna Galerija (Lublana), Museum van Hedendaagse Kunst Antwerpen (Antwerpia), SALT (Stambuł i Ankara), Van Abbemuseum (Eindhoven), oraz Museo Reina Sofía (Madryt). Do grona partnerów projektu należą ponadto: HDK-Valand Academy of Art and Design (HDK-Valand, Göteborg, Szwecja) i National College of Art and Design (NCAD, Dublin, Irlandia). Łączy nas koncepcja wspólnego dziedzictwa opartą na wymianie zasobów, archiwów i zbiorów, jako aktywnego narzędzia kształtowania tożsamości jednostek i społeczności.