Warren Niesłuchowski (1946-2019)

• Warren Niesłuchowski (1946-2019)

Fot. Robert Jarosz

Z żalem dowiedzieliśmy się o śmierci Warrena Niesłuchowskiego, językoznawcy, tłumacza i niezależnego kuratora.

Ze smutkiem żegnamy Przyjaciela naszego Muzeum, człowieka, który oddychał sztuką współczesną i żył na krawędziach systemu według stworzonych przez siebie reguł. Warren Niesłuchowski był w niekończącej się podróży na kolejne otwarcia wystaw, biennali czy uroczyste kolacje, zwyczajowo zostawiając swoją walizkę i torby podróżne u przyjaciół na całym świecie.

W 2006 roku warszawskie „studio telewizyjne w lokalu-30” zadedykowało mu art talk show, zaś w 2010 roku Warren wziął udział w wystawie zbiorowej „Przyszłość nie jest tym, czym była” w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Pogrzeb Warrena Niesłuchowskiego nie odbędzie się. Zgodnie z wolą Zmarłego ciało zostało przekazane na potrzeby badań naukowych.

Zespół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.