Wakacje z „Przekrojem”
18-29 lipca

• Wakacje z „Przekrojem”

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i redakcja kwartalnika „Przekrój” zapraszają codziennie od 18 do 29 lipca do kiosku „Przekroju” na bulwarach wiślanych obok Muzeum nad Wisłą.

Zaplanowaliśmy atrakcje dla młodszych i już dojrzalszych Czytelników i Czytelniczek. Będzie można wyciszyć się na medytacjach, posłuchać miasta podczas spacerów dźwiękowych, poleżeć, poczytać, porozmawiać. Odpocząć albo pogłówkować na turnieju Scrabble i bawić się słowem na warsztatach z „Wycinków w termosie”!

Po sąsiedzku, w Muzeum nad Wisłą odbywać się będzie wystawa „Bestia, Bóg, linia”, a w naszym kiosku będziemy o niej głośno rozmyślać: Tomasz Stawiszyński w filozoficznym Hyde Parku poszuka odpowiedzi na pytanie „Czy Bóg istnieje?”, natomiast Katarzyna Sroczyńska zaprosi do wspólnego stołu mieszkańców Azji Południowej i Wschodniej na rozmowy o życiu.

Młodszych Czytelników zapraszamy na warsztaty poświęcone istotom boskim. Razem z Markiem Raczkowskim zastanowimy się jak wygląda bóstwo? Czym różnią się wyobrażenia bogów i bogiń w różnych zakątkach świata? Skąd biorą się te przedstawienia? Czy łatwo jest pokazać to co boskie? Celem naszego spotkania będzie stworzenie boskiej wystawy w plenerze.

W letnim numerze „Przekroju” bohaterowie seriali radzą, jak wychowywać dzieci. Proponujemy odwrócenie ról. Podczas warsztatów opracujemy z dziećmi rysunkowo-tekstową wersję, w której zaprezentujemy strategie i sposoby radzenia sobie z dorosłymi.

Najmłodszych miłośników sztuki nowoczesnej i ciekawych świata zapraszamy na oprowadzanie po wystawie przez Lusię, najmłodszą redaktorkę “Przekroju”. Mistrzyni ciętej riposty podzieli się z małymi i dorosłymi dziećmi nie tylko wiedzą, ale też opinią.

Warsztaty odbywają się we współpracy z Działem Edukacji Muzeum.

Kiosk otwieramy wraz z Klubem Komediowym. Zapraszamy na spektakl improwizowany zainspirowany letnim numerem kwartalnika „Przekrój” na Placu Zabaw nad Wisłą.

Szczegóły wydarzeń na stronie przekroj.pl.

Miłego wypoczynku życzy „Przekrój”!