Tydzień 5 - 12 listopada z wystawą „Niepodległe”

• Tydzień 5 - 12 listopada z wystawą \

fot. Found in Motion

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na tydzień z „Niepodległymi”. W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Muzeum odbędą się oprowadzania, warsztaty, a także inne wydarzenia towarzyszące.

Kalendarium wydarzeń wokół wystawy "Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy":

WARSZTATY

6 listopada (wtorek), 17:00

Rewers historii - (nie)widzialne kobiety. Warsztaty dostosowane do potrzeb dorosłych z ASD.

8 listopada (czwartek), 20:00

"Winnie". Pokaz filmu Pascale Lamche. Dokumentalny portret Winnie Madikizela Mandeli, południowoafrykańskiej polityczki i aktywistki, żony pierwszego czarnoskórego prezydenta RPA Nelsona Mandeli.

OPROWADZANIA

6 listopada (wtorek), 18:00

Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” - oprowadza Zuzanna Zasacka.

7 listopada (środa), 15:00

Popołudnie w Muzeum - oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” - oprowadza Marta Maliszewska.

7 listopada (środa), 18:00

Punkty zwrotne: 1918-1945-1989 z cyklu Punkty widzenia. Oprowadzania międzypokoleniowe. Spotkanie poświęcone będzie trzem momentom przełomowym, istotnym dla różnych tradycji niepodległościowych. Wszystkie te wydarzenia obserwować będziemy z perspektywy kobiet, które brały udział w walce o niepodległość.

8 listopada (czwartek), 14:00

Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw. Prowadzenie: Jolanta Woch i Aldona Doliszna.

10 listopada (sobota), 14:00

Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe”. Prowadzenie: Marta Maliszewska.

11 listopada (niedziela), 14:00

Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” - oprowadza Zuzanna Zasacka.

PERFORMANS

11 listopada (niedziela), 17:00

Koncert Życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości - w wykonaniu Barbary Kingi Majewskiej. Na program koncertu składają się nadesłane przez widzów w odpowiedzi na open call życzenia, wraz z dołączonymi do nich piosenkami. Propozycje zgłoszone przez widzów zostaną opracowane na głos solo i wykonane a capella.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Warsztaty Rewers historii – (nie)widzialne kobietywarsztaty dostosowane do potrzeb dorosłych z ASD MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą
20:00 Film „Winnie”pokaz filmu Pascale Lamche MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „NIepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Koncert Barbara Kinga MajewskaKoncert Życzeń z okazji Narodowego Święta Niepodległości MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą