Tydzień 13 - 19 listopada z wystawą „Niepodległe”

• Tydzień 13 - 19 listopada z wystawą \

fot. Found in Motion

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na tydzień z wystawą "Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy". W ramach obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz w stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety, w Muzeum odbędą się oprowadzania i warsztaty rodzinne.

Kalendarium wydarzeń wokół wystawy:

OPROWADZANIA

13 listopada (wtorek), 18:00

Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” - oprowadza Paulina Śledziak.

14 listopada (środa), 15:00

Oprowadzanie po wystawie z cyklu Popołudnie w Muzeum. W każdą środę o godzinie 15:00 Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na oprowadzania towarzyszące bieżącym wystawom.

15 listopada (czwartek), 14:00

Dojrzali Wspaniali zapraszają na wspólne oglądanie wystaw. Na każdym spacerze zapoznajemy się z innymi dziełami sztuki. Prowadzenie: Jolanta Woch i Aldona Doliszna.

17 listopada (sobota), 14:00

Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” w języku angielskim. Prowadzenie: Bogna Stefańska.

18 listopada (niedziela), 14:00

Edwin Bendyk oprowadza po wystawie „Niepodległe”. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na specjalne oprowadzanie po wystawie, które poprowadzi Edwin Bendyk, dziennikarz, publicysta i nauczyciel akademicki.

WARSZTATY

17 listopada (sobota), 11:00

Wszystkie jesteśmy superbohaterkami! - warsztaty rodzinne dostosowane do potrzeb dzieci ze spektrum autyzmu. Prowadzenie: Aleksandra Górecka i Marta Maliszewska.

17 listopada (sobota), 16:00

Nie jesteś czasem niedźwiadkiem? Festiwal Sputnik nad Polską i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zapraszają na warsztaty dla dzieci w wieku 5-9 lat, podczas których sprawdzimy, jak Czeburaszek poradzi sobie w nowym miejscu i czy miasteczko stanie się jego nowym domem.

18 listopada (niedziela), 12:00

Pomniki niewidzialnych bohaterek - działania rodzinne z cyklu „Po co dzieciom artyści?”. Prowadzenie: Marta Maliszewska.

18 listopada (niedziela), 14:00

Sto flag na stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na warsztaty, które poprowadzą inicjatorki i inicjatorzy akcji „STO FLAG na stulecie uzyskania praw wyborczych przez kobiety”, której kulminacją będzie marsz z flagami zorganizowany w Warszawie 24 listopada.

8. edycja WEJDŹ W MUZEUM!

Uwaga! Jeszcze do 18 listopada można zgłaszać chęć udziału w spotkaniach z cyklu WEJDŹ W MUZEUM!, skierowanego do osób w wieku 16-19 lat. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Dziewczyny Mają Głos”. Zapisy odbywają się przez formularz zgłoszeniowy dostępny tutaj.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

Cykl Punkty widzeniaOprowadzania międzypokoleniowe po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
Cykl Po co dzieciom artyści?Działania towarzyszące wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
19:00 Wernisaż Otwarcie wystawy Niepodległe. Kobiety a dyskurs narodowy MUZEUM nad Wisłą
21:00 Koncert Jacqueline George / „EFIVE” Koncert + DJ SET MUZEUM nad Wisłą, Bistro Powidoki
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskim po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe” MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie „Niepodległe”Popołudnie w Muzeum MUZEUM nad Wisłą