Stypendium im. Bogny Olszewskiej
zbiórka na 2. edycję programu

• Stypendium im. Bogny Olszewskiej

Na zdjęciu sportretowana jest Bogna Olszewska podczas oprowadzania w Muzeum. Uśmiechając się patrzy na obraz za nią.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Fundacja Nieograniczona zapraszają do wzięcia udziału w zbiórce na 2. edycję Stypendium im. Bogny Olszewskiej.

Stypendium to forma upamiętnienia przedwcześnie zmarłej pracownicy Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Bogny Olszewskiej, feministki i aktywistki, zaangażowanej w rozpowszechnianie audiodeskrypcji oraz w prowadzenie warsztatów z dziećmi i młodzieżą. Bogna wierzyła i działała w imię wolności, równości i siostrzeństwa/braterstwa, walcząc o świat nie stawiający ograniczeń ze względu na płeć, orientację seksualną czy niepełnosprawność.

Projekt powstał, by kontynuować misję Bogny i wspierać młode osoby zainteresowane sztuką współczesną, działające na rzecz osób zagrożonych szeroko rozumianym wykluczeniem.

Od 18 do 31 marca każdy może przyłączyć się do urzeczywistnienia tegorocznej edycji Stypendium. Celem zbiórki jest zebranie 5 tysięcy złotych, które pozwolą na realizację autorskiego programu animacyjnego stypendysty lub stypendystki. Osoby wpłacające mogą wybrać upominek spośród puli nagród ofiarowanych przez Muzeum oraz organizacje partnerskie.

Zbiórka odbywa się na portalu Zrzutka.pl.

Stypendium im. Bogny Olszewskiej objęte jest Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.