Oświadczenie zespołu MSN
w związku z agresją na Ukrainę

• Oświadczenie zespołu MSN

projekt: Bureau Mario Lombardo

Wyrażamy swoją solidarność z Ukrainą, która padła ofiarą napaści ze strony Rosji.

To niczym nieuzasadnione brutalne złamanie umów i konwencji międzynarodowych. Pociąga ono za sobą śmiertelne zagrożenie dla osób cywilnych, niszczenie infrastruktury i dziedzictwa kulturowego kraju. Przeciwko suwerennemu krajowi użyto ciężkiego sprzętu wojskowego, zaatakowano miasta, wybrano drogę krwi i śmierci. Jest to także bezlitosny i bezmyślny cios wymierzony w środowisko artystyczne w Ukrainie. Zapewniamy o gotowości do niesienia pomocy naszym ukraińskim sąsiadom i sąsiadkom. Podkreślamy nasze przywiązanie do wolności, demokratycznych zasad funkcjonowania społeczeństw, pacyfizmu i antyfaszyzmu. Nigdy więcej wojny!

Zespół Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Jak możesz pomóc?

Wesprzyj jedną ze sprawdzonych inicjatyw pomocowych:
Centrum Pomocy Cudzoziemcom
RAZOM for Ukraine