Sobota na placu

• Sobota na placu

W sobotę 19 września pokazujemy na placu Defilad, jak będzie wyglądało Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które zaczynamy tam budować według projektu Thomasa Phifera.

To ważny dla nas dzień i bardzo chcielibyśmy spędzić go z Wami – serdecznie zapraszamy na plac, gdzie będzie można zobaczyć narysowane na ziemi plany przyszłych budynków Muzeum i teatru TR i o nich porozmawiać. Chcemy na to miejsce - po raz pierwszy w skali 1:1 - popatrzeć wspólnie z naszymi widzami i wspólnie z artystami, tak jak wspólnie chcemy to Muzeum tworzyć. Oprócz obrysów budynków na placu Defilad przedstawimy też wizualizacje projektów.

Chcielibyśmy, żeby budynek Muzeum był funkcjonalny, dobrze służył artystom i publiczności, był miejscem spotkań, znaczących dyskusji pomagających mierzyć się ze współczesnością, aby wreszcie tworzył przyjazny miejski plac. Dlatego czekamy na Wasze uwagi, opinie i komentarze do projektu. Spotkajmy się na placu, obejrzyjmy Muzeum - serdecznie zapraszamy.

Joanna Mytkowska
Dyrektorka MSN

Szczegółowy harmonogram wydarzenia w poniższym linku.