Rusza kolejna edycja Akademii Spotlight z programem zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży

• Rusza kolejna edycja Akademii Spotlight z programem zajęć artystycznych dla dzieci i młodzieży

W październiku 2014 rusza nowa edycja AKADEMII SPOTLIGHT z autorskim programem edukacji artystycznej dla dzieci i młodzieży SPOTLIGHT ART.

AKADEMIA SPOTLIGHT ma charakter edukacyjny. Zajęcia realizowane w programie SPOTLIGHT ART umożliwiają doświadczenie i rozumienie istoty procesów twórczych. Uczą kreatywności i otwartości, postrzeganej jako umiejętność obcowania z otaczającą nas sztuką.

To edukacja artystyczna w obszarze sztuk wizualnych począwszy od stosowanych w nich technik aż po interpretację. Podczas zajęć uczestnicy nauczą się także rozumienia zagadnień, między innymi, sound art’u, sztuki performatywnej oraz sztuki konceptualnej. Doświadczą także różnych sposobów wyrażania emocji i ekspresji artystycznej oraz umiejętności krytycznego myślenia. SPOTLIGHT ART daje szansę alternatywnego spojrzenia na otaczający nas świat, ale także solidne podstawy do profesjonalnego działania w obrębie sztuk wizualnych.

Autorski program edukacji artystycznej SPOTLIGHT ART to trzy poziomy zajęć prowadzonych przez artystów, historyków sztuki oraz edukatorów. Każdy poziom realizowany jest poprzez regularne, cotygodniowe zajęcia w cyklu rocznym (wyjątek stanowi grupa wiekowa 4-6, dla dzieci w tym wieku zaplanowano zajęcia co dwa tygodnie). Wszystkie prace wykonywane będą profesjonalnymi materiałami ColArt.

Najbliższy SPOTLIGHT ART rozpocznie się w październiku 2014 i trwać będzie do maja 2015 roku. Zajęcia odbywać się będą w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Centrum Dobrej Edukacji na warszawskich Bielanach.

Program dostosowany jest do różnych grup wiekowych: 4-6 lat, 7-9, 10-13, 12-16. Miesięczny koszt zajęć – 180 zł za osobę. Miesięczny koszt zajęć dla grupy wiekowej 4-6 – 95 zł za osobę.

AKADEMIA realizuje także zajęcia indywidualne w ramach programów.

SPOTLIGHT – platforma promocji sztuki współczesnej – realizuje różne projekty o charakterze edukacyjnym i promocyjnym m.in. otwarte warsztaty artystyczne SPOTLIGHT KIDS, Półkolonie Artystyczne, a jej wiodącym projektem jest AKADEMIA SPOTLIGHT.
Aktualny program edukacyjny AKADEMII to SPOTLIGHT ART – zajęcia artystyczne dla dzieci i młodzieży.

Wszystkie programy edukacji i warsztaty AKADEMII tworzone są we współpracy z najważniejszymi instytucjami kultury takimi jak Muzeum Narodowe w Warszawie, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz uznanymi artystami i doświadczonymi edukatorami przy wykorzystaniu profesjonalnych materiałów.

Więcej informacji: www.spotlightkids.pl oraz pod mailem: zapisy@spotlightkids.pl.