Program wydarzeń towarzyszących
wystawie finałowej 17. edycji konkursu APH

• Program wydarzeń towarzyszących

Dokładnie za tydzień, w poniedziałek 25 czerwca, w Muzeum nad Wisłą zostaną zaprezentowane prace 25 finalistów tegorocznej edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii.

Wernisaż wystawy finałowej, podczas którego poznamy decyzję jury i nazwiska laureatów, rozpocznie się o godz. 19.00.

Serdecznie zapraszamy publiczność do wejścia w pole sztuki. W ramach wystawy finałowej przygotowaliśmy dla Państwa wydarzenia specjalne. W programie wydarzeń towarzyszących znajdują się oprowadzania kuratorskie odpowiadające na potrzeby różnych grup odbiorców. Wszystko to stanowi wyjątkową okazję, by podejrzeć, w jakim kierunku podążają młodzi adepci sztuki, jakie tematy ich interesują i jak bardzo ich sposób widzenia świata może wpłynąć na perspektywę odbiorcy.

Program wydarzeń towarzyszących wystawie finałowej 17. edycji konkursu APH
Muzeum nad Wisłą / Wybrzeże Kościuszkowskie 22 / Warszawa

26 czerwca / godz. 18.30

Oprowadzanie po wystawie z audiodeskrypcją z Zuzanną Zasacką i Agnieszką Sinicką dla osób niedowidzących i niewidzących.

30 czerwca / godz. 11.00

Oprowadzanie po wystawie z Bogną Świątkowską - członkinią jury i prezeską Fundacji Bęc Zmiana.

30 czerwca / godz. 13.00

Oprowadzanie po wystawie z Danielem Kotowskim dla osób niesłyszących z tłumaczem fonicznym (język polski). Tłumaczka: Marta Kalinowska.

26.06. i 03.07.2018 w godz. 15.00-17.00

W każdy wtorek w muzeum obowiązują tzw. ciche godziny, podczas których nie są organizowane żadne wydarzenia publiczne ani oprowadzania dla grup, a prace emitujące głośne dźwięki i intensywne światło są wyłączone, dzięki czemu osoby z nadwrażliwościami sensorycznymi mogą komfortowo zwiedzić wystawę.

Wystawa finałowa 17. edycji konkursu APH potrwa do 4 lipca br.

Oprawą dźwiękową wernisażowego wieczoru na warszawskich bulwarach zajmie się Adam Brocki, czyli DJ Newborn Jr, którego zamiłowanie do sztuk wizualnych ewoluowało w międzynarodową karierę muzyczną.

Do zobaczenia w Muzeum nad Wisłą!

Wystawa i inne wydarzenia towarzyszące: