Prezentacja projektu budynków TR Warszawa i MSN

• Prezentacja projektu budynków TR Warszawa i MSN

Urząd m.st. Warszawy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz teatr TR Warszawa zapraszają na konferencję prasową, podczas której architekt Thomas Phifer zaprezentuje projekty gmachów budynków obu instytucji na placu Defilad. Konferencja odbędzie się w piątek 18 września o godzinie 13.30 na placu Defilad, na terenie przyszłego placu budowy.

W konferencji udział wezmą

• Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy
  • Thomas Phifer, architekt
  • Tomasz Thun-Janowski, dyrektor Biura Kultury Urzędu m.st. Warszawy
  • Grzegorz Jarzyna, dyrektor artystyczny TR Warszawa
  • Wojciech Gorczyca, dyrektor naczelny TR Warszawa
  • Joanna Mytkowska, dyrektor Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Szczegółowy harmonogram konferencji

• 13:30 - rozpoczęcie konferencji, przywitanie gości (Marcel Andino Velez, Kaja Stępkowska)
  • dyrektor Tomasz Thun-Janowski: przywitanie dziennikarzy, wprowadzenie, przekazanie głosu Pani Prezydent
  • Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz: o koncepcie, o wadze tej inwestycji dla Miasta Stołecznego Warszawy
  • Thomas Phifer: prezentacja projektów (z tłumaczeniem symultanicznym)
  • dyrektor Joanna Mytkowska (MSN) i dyrektor Grzegorz Jarzyna (TR): o założeniach budynków ze strony reprezentowanych przez siebie instytucji
  • pytania z sali, przejście po placu, czas dla kamer i fotoreporterów
  • wywiady indywidualne na placu Defilad

Po oficjalnym przedstawieniu wizualizacji i projektów budynków, architekt oprowadzi uczestników konferencji po terenie, na którym wymalowane będą rzuty parterów obu budynków.

Następnego dnia, czyli w sobotę 19 września 2015, od godziny 13.00 do godz. 16.30 w tym miejscu odbędzie się impreza pod nazwą „Sobota na placu”, podczas której szczegóły projektów poznać będą mogli mieszkańcy Warszawy. Aktorzy i zespół TR Warszawa oraz zespół Muzeum oprowadzać będą wycieczki po swoich przyszłych budynkach, zaś o 16.30 zaproszą wszystkich do wspólnego zdjęcia z lotu ptaka. Uczestnicy zdjęcia otrzymają pamiątkowe zaproszenia na przyszłe spektakle TR Warszawa i wystawy Muzeum.

Po zdjęciu, o godz. 17.00, rozpocznie się publiczne spotkanie z architektem, przedstawicielami władz Warszawy, dyrektorami TR Warszawa i MSN dotyczące projektu budynków i przyszłości placu Defilad.