Poszukiwany, poszukiwana!
Współpraca z działem edukacji Muzeum

• Poszukiwany, poszukiwana!

fot. B. Stawiarski

Po raz kolejny poszukujemy wolontariuszy gotowych do współtworzenia programu edukacyjnego Muzeum.

Dlaczego to robimy?

Pragniemy inspirować do samodzielnego poznawania sztuki współczesnej i prowokować do dyskusji o niej. Naszym celem jest upowszechnianie wiedzy o niej, chcemy dzielić się wynikami naszych badań i zachęcać do tworzenia nowych interpretacji prezentowanych dzieł sztuki.

W czym możesz nam pomóc?

Poszukujemy pełnoletnich wolontariuszy, których interesuje sztuka współczesna. Ich głównym zadaniem będzie współpraca z muzealnymi przewodnikami i animatorami przy tworzeniu i realizacji programu edukacyjnego.

Zapewniamy niezmiennie:

• przyjazną atmosferę i ciekawe wyzwania
  • elastyczny grafik
  • cykl szkoleń dla przewodników prowadzony przez Zespół Muzeum
  • zaświadczenie o odbyciu wolontariatu

PIERWSZE SPOTKANIE JUŻ 15 STYCZNIA o godz. 17.45.

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: hanna.sabat@artmuseum.pl do 13 stycznia 2015 r.

Nadchodzące wystawy to:

„ANDRZEJ WRÓBLEWSKI: RECTO / VERSO
1948–1949, 1956–1957”
Andrzej Wróblewski (1927–1957) jest niewątpliwie jednym z najważniejszych polskich artystów XX wieku. To z jednej strony malarz zaangażowany w socrealizm, a z drugiej – autor eksperymentów formalnych z pogranicza abstrakcji i twórca niezwykle sugestywnej wizji wojny i degradacji człowieka. Jego bogata i niebywale zróżnicowana twórczość powstała w bardzo krótkim czasie, w bardzo niespokojnych czasach.

„GDYBY DWA MORZA MIAŁY SIĘ SPOTKAĆ”
Wystawa prezentuje twórczość artystów przede wszystkim z Bliskiego Wschodu, ale także z Europy i z Azji – z miejsc, gdzie w ostatnich latach wybuchały protesty, gdzie artyści pomagali wyrażać społeczny gniew i społeczne nadzieje. Nie jest to prosta relacja z Arabskiej Wiosny, a raczej propozycja nowego języka do opisu społecznej rzeczywistości poza dyskursami istniejącej polityki, starającego się zbliżyć do wewnętrznej dynamiki tych wydarzeń i poszukującego ich egzystencjalnego i indywidualnego wymiaru.