Poszukiwany, poszukiwana!
Redaktor / redaktorka

• Poszukiwany, poszukiwana!

Tadeusz Rolke, Moskwa

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie poszukuje osoby na stanowisko autor / redaktor treści strony internetowej i serwisów społecznościowych Muzeum.

Jeśli pracujesz lub pracowałaś/pracowałeś w mediach i interesujesz się sztuką współczesną, lubisz rozmawiać z ludźmi online i poza siecią, potrafisz stworzyć tekst z wypowiedzi i fragmentów innych tekstów, wiesz czym jest UX? Lubisz zmiany i wyzwania, masz „lekkie pióro”, jesteś na bieżąco ze światowymi trendami w social media, umiesz posługiwać się smartfonem, by zrobić zdjęcie czy video na FB, Instagram i YouTube? Jeśli odpowiedziałaś / odpowiedziałeś „tak” na większość pytań – to ogłoszenie może Cię zainteresować.

Opis stanowiska

• tworzenie i opracowywanie treści oraz prowadzenie profilów muzealnych na Facebooku i Instagramie oraz w serwisie YouTube
  • przygotowywanie i realizacja kampanii w mediach społecznościowych
  • promowanie informacji o wydarzeniach Muzeum w mediach społecznościowych muzealnych i zewnętrznych,
  • organizacja konkursów w mediach społecznościowych,
  • bliska współpraca z redaktorami i wydawcami portalu / strony internetowej Muzeum
  • analiza i monitoring działań w social media,
  • współpraca z pracownikami innych działów Muzeum,
  • koordynowanie obróbki i przygotowywanie materiałów wizualnych dla internetowych kanałów komunikacji,
  • pisanie tekstów na podstawie treści zamieszczonych na stronie internetowej Muzeum,
  • samodzielna obsługa systemu CMS

Jakiej osoby szukamy?

• zainteresowanej sztukami wizualnymi i kulturą współczesną,
  • władającej dobrą polszczyzną w mowie i w piśmie,
  • lubiącej i potrafiącej pisać w sposób komunikatywny i przyjazny czytelnikowi,
  • doświadczonej w tworzeniu treści internetowych,
  • znającej język angielski,
  • swobodnie posługującej się podstawowym oprogramowaniem biurowym,
  • samodzielnej i potrafiącej pracować pod presją czasu

Co w zamian?

• możliwość współtworzenia strategii rozwoju portalu Muzeum,
  • możliwość wdrażania własnych pomysłów związanych z komunikacją internetową,
  • elastyczny czas pracy,
  • praca w aktywnie rozwijającej się, ambitnej instytucji kultury,
  • wynagrodzenie odpowiadające doświadczeniu

Tryb rekrutacji

Etap 1:

Prześlij nam swoje CV wraz z napisanym przez siebie tekstem o dowolnie wybranym wydarzeniu z zakresu kultury współczesnej o objętości jednej strony maszynopisu (1800 znaków). Dołącz uzasadnienie, dlaczego chcesz u nas pracować (600 znaków). Wyślij swoje zgłoszenie pod adres rekrutacja@artmuseum.pl, w temacie e-maila wpisując „dział komunikacji”. W razie pytań dotyczących procesu rekrutacji możesz zadzwonić pod numer: 577 001 780.

Prosimy o umieszczenie w zgłoszeniach klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tj. Dz.U. z 2015 roku, poz. 2135 z późn. zm.)”.

Na zgłoszenia czekamy do 20 kwietnia 2018.

Etap 2:

Wybrane osoby zostaną zaproszone na rozmowę kwalifikacyjną i poproszone o wykonanie jednego zadania redakcyjnego.