Kto zaprojektuje zespół budynków Muzeum i TR Warszawa na Placu Defilad?

• Kto zaprojektuje zespół budynków Muzeum i TR Warszawa na Placu Defilad?

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i teatr TR Warszawa zapraszają na uroczyste ogłoszenie wyników procedury wyboru architekta zespołu budynków na placu Defilad.

Wydarzenie odbędzie się w czwartek 31 lipca o godzinie 10.00 w Audytorium Muzeum na ul. Emilii Plater 51. W ogłoszeniu wyników wezmą udział minister kultury i dziedzictwa narodowego Małgorzata Omilanowska oraz prezydent m. st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, a także przedstawiciele dyrekcji Muzeum i Teatru oraz członkowie komisji selekcyjnej. Wydarzeniu będzie towarzyszyć konferencja prasowa.

Po ogłoszeniu wyników w budynku Muzeum na ul. Pańskiej 3 zostanie otwarta wystawa „Czas na nowe centrum Warszawy” prezentująca szkice, wizualizacje i opisy proponowanych koncepcji, które zostały nadesłane przez 12 pracowni architektonicznych uczestniczących w finalnym etapie postępowania.