Ostatni weekend przed ponownym zamknięciem
zasady zwiedzania

• Ostatni weekend przed ponownym zamknięciem

Marek Włodarski, Pożegnanie żołnierza, ok. 1931–32. Dzięki uprzejmości LIBRA Dom Aukcyjny, Warszawa

W związku z informacją o ponownym zamknięciu muzeów informujemy, że w niedzielę Muzeum nad Wisłą będzie czynne dłużej!

Od dziś w Muzeum nad Wisłą można kupić książkę Piotra Słodkowskiego, która stała się punktem wyjścia wystawy „Henryk Streng/Marek Włodarski i modernizm żydowsko-polski”.

A także posłuchać (już na wystawie albo czekając w kolejce) audioprzewodnika.

Jednocześnie, w trosce o Wasze i nasze zdrowie, przypominamy o obowiązujących zasadach zwiedzania dostosowanych do zaleceń i wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przed wizytą zachęcamy do zapoznania się z instrukcjami:

1. W weekend 13–14 marca Muzeum nad Wisłą będzie otwarte w następujących godzinach:

PIĄTEK 12.00–20.00
SOBOTA 11.00–20.00
NIEDZIELA 11.00–20.00

2. Przy wejściu do Muzeum zapewniamy dostęp do płynu dezynfekującego do rąk.

3. Stosujemy zasadę bezpiecznej odległości – minimum 2 metry (zasada nie dotyczy opiekunów dzieci do 13 roku życia i osób z niepełnosprawnościami wymagających wsparcia asystenta).

4. Do Muzeum zapraszamy w maseczce zakrywającej usta i nos.

5. Ograniczyliśmy liczbę zwiedzających, którzy mogą przebywać w tym samym czasie w przestrzeni wystawy. Limit ten wynosi 40 osób. Kolejne osoby będą mogły rozpocząć zwiedzanie, dopiero gdy poprzedni zwiedzający opuszczą salę wystawienniczą. Nie organizujemy oprowadzań stacjonarnych, ale na wystawie będą obecni edukatorzy, którzy udzielą wszelkich informacji zwiedzającym.

6. Limit obowiązuje także w hallu głównym Muzeum nad Wisłą, jednocześnie może przebywać w nim maksymalnie 10 osób.

7. Program publiczny (np. wykłady i debaty) nadal będzie odbywać się w trybie online.

Dnia 2 lipca 2020 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie powołało Pełnomocniczkę ds. Bezpieczeństwa Epidemiologicznego, do której można kierować wszelkie uwagi czy pytania dotyczące zasad bezpiecznego zwiedzania i uczestnictwa w ofercie programowej Muzeum. Kontakt z Pełnomocniczką pod adresem: covid@artmuseum.pl