Nowa Rada Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

•  Nowa Rada Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

fot. B. Stawiarski

Dnia 10 czerwca 2015 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego
prof. Małgorzata Omilanowska powołała nową Radę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie na lata 2015-2019.

Rada, będąca organem nadzorującym realizację statutowej misji Muzeum, liczy 11 członków.

Są to: artysta, prof. warszawskiej ASP Mirosław Bałka, historyk sztuki, prof. ASP, dr hab. Waldemar Baraniewski, wiceprezydent m.st. Warszawy Jarosław Jóźwiak, kurator Muzeum Plakatu Mariusz Knorowski, kolekcjonerka i mecenas sztuki Grażyna Kulczyk, przewodnicząca Rady m.st. Warszawy Ewa Dorota Malinowska-Grupińska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Krzysztof Nowakowski, krytyczka i kuratorka sztuki
Anda Rottenberg, krytyk i kurator sztuki Adam Szymczyk, historyk sztuki,
prof. dr hab. Andrzej Turowski oraz wiceprezydent m.st. Warszawy Jacek Wojciechowicz.

Podczas pierwszego posiedzenia w dniu 12 czerwca członkowie Rady Muzeum wybrali
na Przewodniczącego prof. Turowskiego. Zapoznali się także z postępem prac
nad projektem nowego budynku Muzeum, który – wraz z siedzibą teatru TR Warszawa – powstanie w latach 2017-2020 na placu Defilad według projektu nowojorskiego architekta Thomasa Phifera. Ostateczna koncepcja zespołu budynków zostanie zaprezentowana publicznie we wrześniu.