NOC MUZEÓW 2021

• NOC MUZEÓW 2021

fot. Jakub Mozolewski

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza 15 maja na Noc Muzeów 2021 na wystawę do Muzeum nad Wisłą i na wirtualny spacer po placu budowy swojej nowej siedziby.

To już ostatni weekend z wystawą „Henryk Streng/Marek Włodarski i modernizm żydowsko-polski”. W sobotę 15 maja przewodnicy i edukatorki będą na Was czekać w Muzeum nad Wisłą do godziny 1:00. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami bezpiecznego zwiedzania.

A od godziny 20:00 na pierwszych gości będą czekać specjalne wejściówki ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Muzeum.

Na otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie trzeba poczekać jeszcze 2 lata, ale już w wieczór Nocy Muzeów 2021 Jerzy Blomberg i Michał Ziętek oprowadzą po zakamarkach wybudowanych już 3 poziomów budynku, który wkrótce odmieni krajobraz centrum Warszawy.

Docelowo 5-kondygnacyjne Muzeum będzie dysponować przestrzenią liczącą blisko 20 000 metrów kwadratowych. Oprócz przestrzeni wystawowych pomieści m.in. kino, audytorium, sale edukacyjne, pracownie konserwatorskie, kawiarnię oraz księgarnię. Za projekt budynku odpowiada nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer and Partners.

Projekcja rozpocznie się o godzinie 21:00 na profilu Muzeum na Facebooku.