Muzeum czynne w najbliższy poniedziałek!
Bilet za 1 zł

• Muzeum czynne w najbliższy poniedziałek!

Widok wystawy, for. Daniel Chrobak

Ze względu na ogromną popularność wystawy „Opowieści okrutne. Aleksandra Waliszewska i symbolizm Wschodu i Północy" zapraszamy publiczność do Muzeum nad Wisłą wyjątkowo również w poniedziałek 26 września w godzinach 12:00–18:00. Tego dnia bilet wstępu będzie kosztował symboliczną złotówkę.

„Opowieści okrutne” to pierwszy tak przekrojowy pokaz prac Aleksandry Waliszewskiej. Na wystawie jej bogatą twórczość zestawiono z historycznymi dziełami innych artystów z Europy Wschodniej i krajów bałtyckich. Dzięki temu można spojrzeć w szerokim kontekście na zajmujące artystkę baśniowe motywy, apokaliptyczne scenariusze i przesiąknięte znaczeniami bałtosłowiańskie krajobrazy: lasy i mokradła, zagubione autostrady, ponure przedmieścia. Pracami Waliszewskiej wydaje się rządzić logika snów, a środkiem obrazowania jest metafora, która odnosi do pierwotnych emocji: miłości, pożądania i lęku przed śmiercią.

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie„Opowieści okrutne” MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Filip Lech oprowadzapo wystawie „Opowieści okrutne. Aleksandra Waliszewska i symbolizm Wschodu i Północy” MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po angielsku/Guided tour in English MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie ЕКСКУРСІЯ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ Oprowadzanie po ukraińsku MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie„Opowieści okrutne” MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Oprowadzanie po wystawie„Opowieści okrutne” MUZEUM nad Wisłą
18:00 Wykład Jak chłop oszukał diabła. Uwagi do nowych kosmogoniiWykład Valentinasa Klimašauskasa MUZEUM nad Wisłą
11:00 Warsztaty SITODRUK Z PRACĄ ALEKSANDRY WALISZEWSKIEJWARSZTAT KWIACIARNI GRAFIKI MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Grażyna Bastek oprowadzapo wystawie „Opowieści okrutne. Aleksandra Waliszewska i symbolizm Wschodu i Pónocy" MUZEUM nad Wisłą