Muzeum czeka na Wasze zdjęcia pawilonu Emilia

• Muzeum czeka na Wasze zdjęcia pawilonu Emilia

Pawilon Emilia, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, fot. Bartosz Stawiarski

Już tylko do 14 maja 2016 roku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie będzie działać w pawilonie Emilia. Czteroletni okres działalności zostanie przez Muzeum podsumowany specjalną publikacją. Planowana wspólnie z wydawnictwem Karakter książka, która ukaże się w maju, będzie poświęcona zarówno działalności Muzeum w pawilonie Emilia, jak i jego historii i unikalnej architekturze.

O projekcie

Kilka lat organizowania wystaw, spotkań, koncertów i wydarzeń o charakterze performatywnym to równocześnie kilka lat pracy z architekturą tego miejsca. Popularność wydarzeń, na które Muzeum od jesieni 2012 roku zaprasza do Emilii, pokazuje, że publiczność w tym budynku czuje się dobrze - wystarczy zajrzeć do mediów społecznościowych, by zobaczyć, jak chętnie goście Muzeum fotografują prezentowaną w nim sztukę i jak dużo na tych zdjęciach uwagi poświęcono relacji pomiędzy sztuką a architekturą. Bohaterką bardzo wielu robionych w Emilii zdjęć jest sama modernistyczna architektura tego miejsca - przeszklenie wszystkich ścian, współgranie wnętrza i zewnętrzna, kompozycja klatki schodowej. Te setki zdjęć robionych przez gości Muzeum giną w przelotności i nietrwałości wirtualnego świata. A to często fascynujące zdjęcia, oddolna, demokratyczna dokumentacja sposobów korzystania przez ludzi z publicznego muzeum i jego architektury.

Dlatego, na przekór głosom o zmierzchu papierowych książek, Muzeum Sztuki Nowoczesnej zaprasza wszystkich chętnych do podzielenia się swoją twórczością. Zebrane w książce zdjęcia nadesłane przez widzów, obok profesjonalnej dokumentacji fotograficznej i tekstów, staną się pamiątką po zagrożonym wyburzeniem budynku i po ważnym etapie działalności rozwijającego się Muzeum.

Warunki wzięcia udziału w projekcie

Każdy może wziąć udział w tym zbiorowym fotograficznym portrecie Emilii. Zdjęcia - w formacie przeglądowym (max. 3 MB) - należy wysyłać do 15 stycznia 2016 roku na adres: twojefoto@artmuseum.pl z adnotacją: „Wyrażam zgodę na publikację zdjęć przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i wydawnictwo Karakter w książce pod roboczym tytułem <<Emilia - co tracimy>>, na stronach www i w mediach społecznościowych”.

Muzeum wraz z wydawnictwem Karakter i z zaproszonymi do współpracy ekspertami dokona wyboru zdjęć - osoby, których zdjęcia zostaną wybrane do publikacji, zostaną o tym fakcie poinformowane. Wraz z fotografią należy podać nazwisko autora. Muzeum zachęca do dołączenia krótkiej informacji o dacie i okolicznościach towarzyszących powstaniu zdjęcia. Ważna informacja na koniec: fotografie robione smartfonem mogą mieć zbyt małą rozdzielczość do druku. Należy pamiętać, by wybrać odpowiednie ustawienia aparatu w smartfonie!