Michał Borowski (1950-2020)

• Michał Borowski (1950-2020)

fot. Bartosz Stawiarski

Z ogromnym żalem żegnamy Michała Borowskiego, naczelnego architekta miasta stołecznego Warszawy (2003-2006), inicjatora wielu kluczowych dla miasta realizacji, między innymi takich jak Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Polin, Stadion Narodowy czy plan zagospodarowania placu Defilad.

Nikt bardziej niż Michał Borowski nie nadał współczesnej Warszawie tak wyrazistego rysu. To według jego planu miejscowego powstaje Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Michał Borowski zainicjował projekt budowy Muzeum, był przewodniczącym jury w pierwszym i drugim konkursie architektonicznym na nowy budynek Muzeum. Zawsze nas wspierał, służył radą i pomocą. W najtrudniejszych momentach burzliwej historii Muzeum nie tracił w nas wiary. Miał je wkrótce z nami otwierać.