Kartka z kalendarza
„Nigdy więcej. Sztuka przeciw wojnie i faszyzmowi w XX i XXI wieku”

• Kartka z kalendarza

Dnia 9 września 2017 roku w internecie ukazuje się księga z zaklęciami publikowanymi anonimowo przez kolektyw artystyczno-okultystyczny Yerbamala.

Działając na granicy magii i sztuki, Yerbamala zajmują się rzucaniem czarów i odprawianiem rytuałów pozwalających zaprząc siły magiczne i ponadnaturalne do walki z przemocą, nienawiścią, nierównościami i wykluczeniem. Księgę z antyfaszystowskimi czarami można pobrać z internetu za darmo: TUTAJ.

Ma ona formę kilkudziesięciostronicowej, artystycznej broszury, wypełnionej poetyckimi inkantacjami, które inspirowane są zaklęciami z tradycyjnych okultystycznych publikacji. Projekt rozpoczął się w 2017 roku jako internetowa dyskusja, obecnie funkcjonuje jako globalna sieć zrzeszająca wszystkie wiedźmy zainteresowane artystycznym antyfaszystowskim okultyzmem. Aby zapewnić bezpieczeństwo swoim członkiniom, Yerbamala pozostają w pełni anonimowe.

Więcej o kolektywie Yerbamala na ich stronie.