Dział edukacji Muzeum dla CEO

• Dział edukacji Muzeum dla CEO

Dział edukacji Muzeum był partnerem projektu „Sztuka zaangażowana” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W projekcie brało udział 8 szkół artystycznych, które zrealizowały własne kampanie społeczne w ramach projektu 'Sztuka Zaangażowania". Uczniowie i uczennice zajęli się wybranymi samodzielnie przez siebie tematami, które uznali za ważne dla siebie i swoich rówieśników. Duża część kampanii dotyczyła wszechobecnego internetu. Uczestnicy zastanawiali się, jak wyglądałoby życie bez internetu, jak sieć wpływa na nasze zachowania i zmysły. Kolejne projekty mówią o manipulacji w mediach, przestrzeni publicznej lub lokalnej historii. Zachęcamy do zapoznania się z pracami, które powstały. Moze będą one inspiracją do kolejnych działań?

Wśród materiałów pomocniczych opublikowanych w ramach projektu znajduje się tekst „Czego sztuka w świecie szuka, czyli o twórczości zaangażowanej” autorstwa Katarzyny Witt, historyczki sztuki i edukatorki, realizującej w Muzeum autorski program zajęć „Wejdź w Muzeum” dla uczniów liceów.

Więcej o projekcie na stronie www.ceo.org.pl.