Dla nieobecnych
Nagrania spotkań z cyklu \"Marginesem w centrum\" | Muzeum Otwarte 2014

• Dla nieobecnych

Na stronie Muzeum w zakładce „Zasoby” udostępiana jest na bieżąco dokumentacja ze spotkań, wykładów i dyskusji panelowych. Osoby nieobecne na wydarzeniach mogą odsłuchać i obejrzeć nagrania.

Cykl „Marginesem w centrum” to seria spotkań z badaczami, aktywistami i zaangażowanymi komentatorami kultury.

Odbywał się on w ramach tegorocznej edycki „Muzeum Otwartego”. Inspiracją dla debat były wybrane prace z kolekcji Muzeum, prezentowane w ramach wystawy „W niedalekiej przyszłości”. Spotkania były próbą przybliżenia słownika, który pozwala opisywać rzeczywistość z punktu widzenia mniejszości, ale także próbą przyjrzenia się normom i regułom życia społecznego, których obecność – a wraz z nią możliwość ich dyskutowania, podważenia, zmiany – ujawnił atak na „ideologię gender”.