Sztuka mapy - mapa sztuki. Biennale sztuki znalezionej na Bródnie
Program dla uczniów szkół gimnazjalnych

• Sztuka mapy - mapa sztuki. Biennale sztuki znalezionej na Bródnie

Pod koniec marca 2014 rusza projekt Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zorganizowany w ramach piątej edycji Akademii Orange.

Do współpracy nad „Biennale Sztuki Znalezionej” zaprosimy grupę 24 gimnazjalistów ze szkół sąsiadujących z Parkiem Rzeźby na Bródnie - jednym z projektów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Umożliwimy im inne spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość bródnowskich osiedli. Podczas spacerów po dzielnicy szlakami zaproponowanymi przez lokalnych animatorów kultury poszukamy nieartystycznych obiektów, które przypominają nam obiekty sztuki współczesnej. Zrobimy im zdjęcia, wymyślimy i napiszemy historie ich powstania, a nawet nagramy ich dźwięki.

W cyklu 10 spotkań składających się z wykładu, warsztatu i spaceru studyjnego uczestnicy projektu przygotują interaktywną, wirtualną mapę dzielnicy, na którą złożą się miejsca na Bródnie, w których dostrzegli sztukę. Poza zaznaczonymi obiektami, na mapie umieścimy również zdjęcia, dźwięki i historie obiektów. Odnośniki do mapy znajdą się na stronie Urzędu Dzielnicy Targówek i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, aby wszyscy mieszkańcy Warszawy mogli poznać niezwykłe miejsca i obiekty odkryte przez gimnazjalistów. Oprócz mapy zwieńczeniem wspólnej pracy będzie wystawa wybranych przez młodzież obiektów lub ich dokumentacji.

Projekt realizowany w ramach programu Fundacji Orange.