ALLEGRO mecenasem Muzeum

• ALLEGRO mecenasem Muzeum

Allegro dołączyło do grona mecenasów Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Dzięki nawiązanej w kwietniu współpracy firma będzie wspierać przez kolejny rok działania MSN-u.

Muzeum jest w trakcie dynamicznych zmian, ponieważ aktualnie trwa budowa docelowej siedziby na warszawskim placu Defilad, której koniec zaplanowany jest na ostatni kwartał 2023 roku. Ponadto cały czas prowadzona jest działalność wystawiennicza i edukacyjna w tymczasowym budynku Muzeum nad Wisłą. Jednocześnie MSN aktywnie angażuje się w pomoc osobom uciekającym z Ukrainy i pracuje nad wydarzeniami oraz wystawami, które można będzie zobaczyć w nowym budynku.

Cały zespół muzeum pracuje teraz w dwóch trybach – z jednej strony skupiamy się na bliskiej przyszłości, w tym na startującej z początkiem czerwca wystawie Aleksandry Waliszewskiej. Z drugiej, codziennie zajmuje nas też nowy budynek i intensywne przygotowania do otwarcia MSN na placu Defilad. W tak gorącym czasie wsparcie, jakiego udziela nam Allegro jest dla nas szczególnie cenne. Będziemy mogli z większą swobodą realizować działania programowe i pracować nad poszerzaniem grona osób, które regularnie odwiedzają muzeum - mówi Joanna Mytkowska, dyrektorka MSN.

Allegro to platforma, na której obok kategorii takich jak moda czy elektronika, można znaleźć także białe kruki w kategoriach związanych z kulturą. Grafiki Pabla Picassa, Wojciecha Fangora czy Edwarda Dwurnika, obrazy Ryszarda Winiarskiego czy klanu Kossaków — to tylko kilka przykładów obiektów, które można znaleźć w kategorii Kolekcje i sztuka na Allegro. W Strefie Kolekcjonera dostępne są dzieła sztuki od renomowanych galerii, domów aukcyjnych i antykwariatów, jak również gabinetów numizmatycznych, wykwalifikowanych podmiotów uprawnionych do sprzedaży złota, srebra czy diamentów.

Możliwość wsparcia MSN-u, jednej z najbardziej zasłużonych instytucji dla polskiej sztuki, bardzo nas cieszy. Zależy nam, żeby nasze działania sprawiły, że Allegro zapisze się w świadomości nie tylko jako jedna z największych platform sprzedażowych, ale również mecenas kultury. Realizujemy ten cel właśnie przez współpracę z MSN, patronat nad tegoroczną edycją Conrad Festival w Krakowie, Archipelag Allegro - cykl podcastów prowadzonych przez znakomitych twórców oraz Allegro Prize - międzynarodowy konkurs dla artystów sztuk wizualnych, którego trzecia edycja właśnie się rozpoczęła - mówi Jacek Weichert, Dyrektor Kategorii z Allegro.

Mecenat Allegro będzie wsparciem statutowej działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Należą do niej m.in. prezentowanie ważnych zjawisk polskiej sztuki XX i XXI wieku oraz ukazywanie ich w kontekście międzynarodowym, a także budowanie kolekcji sztuki współczesnej. Będzie to również wsparcie intensywnej działalności edukacyjnej oraz wydawniczej prowadzonej przez Muzeum. Dla większości osób Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie to jednak przede wszystkim Muzeum nad Wisłą, czyli tymczasowa siedziba MSN, w której można oglądać wystawy i uczestniczyć w towarzyszących im wydarzeniach. W ostatnich latach największą popularnością cieszyły się prezentowane tam wystawy, m.in. „Syren herbem twym zwodnicza” czy „140 uderzeń na minutę. Kultura rave i sztuka w latach 90. w Polsce”. Wiernych fanów i fanki ma też przygotowywany już od 14 lat festiwal WARSZAWA W BUDOWIE, którego kolejna edycja odbędzie się jesienią i poświęcona będzie zagadnieniu miejskiej ulicy, transportu oraz przemian architektonicznych i komunikacyjnych w historii Warszawy i nie tylko.