O nas

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie (MSN) jest instytucją kultury miasta stołecznego Warszawy. Muzeum powstało na mocy zarządzenia Ministra Kultury z 29 kwietnia 2005 r.

Od 1 stycznia 2023 roku MSN jest instytucją prowadzoną przez m.st. Warszawę. W latach 2006 -2022 muzeum było współprowadzone przez przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (które finansowało i nadzorowało bieżącą działalność muzeum) oraz m.st. Warszawę (które zapewniało muzeum tymczasową siedzibę, finansowało wybrane projekty oraz odpowiadało za budowę przyszłego gmachu muzeum). Docelowa siedziba MSN powstaje po północnej stronie placu Defilad, przed Pałacem Kultury i Nauki. Jej otwarcie planowane jest na 2024 rok.

przeczytaj więcej