Kolekcja

• Akram  Zaatari, Koniec czasu, 2012

Koniec czasu to niemy czarno-biały film, nakręcony na taśmie 16 mm. Kamera koncentruje się na oszczędnej choreografii dwóch kokietujących się kochanków, przyciągających się i odpychających. Według artysty, film jest refleksją na temat idei muzeum i kolekcjonowania, a także upływu czasu i starzenia się, zarówno materii, jak i idei.

Miłosna, przerysowana w slapstickowej manierze relacja między dwójką mężczyzn odpowiada relacji między muzeum-magazynem na obiekty a dziełami sztuki: od wzbudzenia pożądania po jego wyg szenie w monotonnej, powtarzalnej sekwencji instytucjonalnych rytuałów. Klasyczny format filmu 16 mm sprawia, że uzyskuje on także „bezczasowy” charakter, stając się uniwersalną, oderwaną od geograficznych czy historycznych obciążeń opowieścią o pożądaniu.

Rok powstania: 2012
Technika: film 16 mm
Wymiary: 13:00

Sposób nabycia: zakup