Kolekcja

• Jerzy Stajuda, Bez tytułu (rysunki erotyczne), pierwsza połowa lat 80., 1980

Seria rysunków erotycznych powstała w latach 80. Był to rodzaj intymnego dziennika. O ile we wcześniejszych pracach rysunkowych Stajudę interesowało uchwycenie stanów pośrednich pomiędzy jawą a snem, tak w tej serii skupiał się na próbie zapisu swoich doświadczeń i fantazji erotycznych. Dlatego również, w rysunkach erotycznych, Stajuda najpełniej w swojej twórczości wychylił się w kierunku figuracji kosztem czysto abstrakcyjnych przedstawień z poprzednich dekad. Rysunki powstawały bardzo szybko, seryjnie, czasami bez późniejszego oglądania. Na poziomie techniki pismo automatyczne mieszało się z szybkością zapisu znaków kaligrafii chińskiej, którą wówczas artysta studiował.

Nakład: unikaty
Rok powstania: 1980
Technika: ołówek na papierze
Wymiary: 29,5×41,5cm cm