Kolekcja

•  Slavs and Tatars, Języki macierzyste i ojcowskie gardła, 2012

fot. dzięki uprzejmości Galerii Raster

W swojej praktyce artystycznej kolektyw Slavs and Tatars zajmuje się obszarem geograficznym i kulturowym rozciągającym się od dawnego muru berlińskiego na zachodzie do Wielkiego Muru Chińskiego na wschodzie. W projektach grupy zderzone zostają pojęcia i problemy z pozoru przeciwstawne lub do siebie nieprzystające: islam i komunizm, metafizyka i humor czy popkultura i geopolityka. Znajdujące się w kolekcji Muzeum prace Slavs and Tatars szczególnie skupione są na problematyce języka. Przykładem obiekt zatytułowany Języki macierzyste i ojcowskie gardła poświęcony głosce „Khhhhhhh”, która nie występuje w zachodnim obiegu cywilizacyjnym i tym samym wyraźnie oddziela wschód od zachodu.

Rok powstania: 2012
Technika: dywan
Wymiary: 300×490 cm

Sposób nabycia: zakup