Kolekcja

• Wilhelm Sasnal, Bez tytułu (Astronauta), 2011

"W sercu kraju" fot. B. Stawiarski

Wilhelm Sasnal, malarz i autor filmów, należy do grona najbardziej cenionych dziś na świecie artystów, a jego płótna znajdują się w zbiorach wielu prestiżowych muzeów i kolekcji prywatnych, między innymi nowojorskiej MoMA, Centre Pompidou w Paryżu i Tate Modern w Londynie. Bez tytułu (Astronauta) to jedno z najnowszych dzieł artysty, który konsekwentnie w swej twórczości malarskiej zajmuje się interpretowaniem i przetwarzaniem wszechobecnych we współczesnym świecie fotografii. Obraz przedstawia skafander amerykańskiego astronauty wystawiony jako eksponat muzealny w Narodowym Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej Smithsonian Institution w Waszyngtonie.

Rok powstania: 2011
Technika: obraz w technikce akrylowej na podłożu płóciennym
Wymiary: 180,4×220,5 cm

Sposób nabycia: zakup
Forma własności: kolekcja
Źródło: Wilhelm Sasnal
Nr księgi: MSN: 4300-25/2012
Data nabycia:
Źródło finansowania: Praca zakupiona dzięki wsparciu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Podziękowania:

Polska Grupa Energetyczna