Kolekcja

• Paulina Ołowska, Mateusz Romaszkan, Muzeum, 2007

Neon Pauliny Ołowskiej (który powstał we współpracy z Mateuszem Romaszkanem) jest instytucjonalnym „reliktem”, świadectwem wczesnych, naznaczonych konfliktami, lat działalności Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Tymczasowa siedziba instytucji mieści się w typowym bloku mieszkalnym z lat 60. Przestrzeń ta pełniła kiedyś funkcje usługowe, znajdowały się tam magazyny i biura sąsiadującego z budynkiem sklepu meblowego oraz kawiarnia. Ołowska podkreślała surowy, „heroiczny” czas funkcjonowania muzeum, poprzez wykorzystanie prostego kroju pisma i tanich żarówek. Neon prezentowany był m. in. podczas wystawy Early Years w KW Institute for Contemporary Art w Berlinie.

Rok powstania: 2007
Technika: żarówki wkręcane standardowe, metal, maszyna do wykonywania pary wodnej
Wymiary: 6 liter, każda 61 cm x 62 cm

Sposób nabycia: darowizna