Kolekcja

• Ryan Gander, Błyszczące rzeczy, które nie znaczą nic, 2011

Praca Ryana Gandera Really Shiny Things That Don’t Mean Anything to ogromna 3-metrowa metalowa kula pokryta tysiącem lśniących, metalowych elementów. Kula sprawia wrażenie jakby dopiero co przetoczyła się przez miasto i zebrała na sobie drobne przedmioty, których funkcji ani formy nie daje się do końca rozpoznać. Zamrożona na podeście w środku miasta, kula świeci się w słońcu i rezonuje światłem na okolicę, wzbudzając ciekawość mieszkańców miasta i przyciągając magnetyczną siłą zaintrygowane spojrzenia. Jak deklaruje artysta, praca ta „nic nie znaczy”, bo znaczenia nie można narzucić, można je jedynie wyprodukować w długim procesie negocjacji, tak jak produkuje się przestrzeń społeczną, czego uczył nas francuski filozof Henri Lefebvre.

Rok powstania: 2011
Technika: rzeźba z elementów stalowych
Wymiary: 290×290×290 cm

Sposób nabycia: zakup