Kolekcja

Pogorszenie widzenia jest kolejnym autoportretem w twórczości Bąkowskiego. Artysta skupia się na ukazaniu problemów ograniczeń percepcji, które uniemożliwiają kontrolę nad kształtowaniem własnej osobowości oraz pełny kontakt ze światem. Film jest specyficznym, poetyckim testamentem, którego autor usiłuje wpłynąć na własny obraz w pamięci zbiorowej.

Artysta mówi: „Wykorzystuję przeżycia osobiste tylko wtedy, kiedy każdy może się z nimi utożsamić. Nie interesują mnie problemy doraźne, szczególne. Opowiadając o sobie, chcę mówić o wszystkich”. Film wykonany został w technice animacji cyfrowej z użyciem sekwencji wideo. Pojawiające się obrazy zawierają autorski, poetycki komentarz.

Rok powstania: 2013
Technika: film animowany wykonany techniką cyfrową
Wymiary: 6:00

Sposób nabycia: zakup