Filmoteka Muzeum

W 1985 roku działająca w konspiracji grupa astronomów z Uniwersytetu w Toruniu skonstruowała nadajnik telewizyjny transmitujący opozycyjne hasła podczas nadawania oficjalnego programu telewizyjnego. Testy zasięgu i mocy przekaźnika wykonywano emitując niewielkich rozmiarów figury geometryczne pojawiające się w rogu ekranu. We wrześniu 1985 roku, w trakcie emisji Dziennika Telewizyjnego, a kilka dni później odcinka serialu kryminalnego 07 zgłoś się, na ekranach telewizorów pojawiły się hasła: „Solidarność Toruń, dość podwyżek cen, kłamstw i represji" oraz „Solidarność Toruń, bojkot wyborów naszym obowiązkiem”. Podczas drugiej transmisji działacze TV „S” zostali aresztowani.

Opis za: VideoZone – 4. The 4th International Video Art Biennial in Israel, kat. wystawy, Center for Contemporary Art, Tel Awiw 2008.

Rok powstania: 2006
Czas trwania: 3'33''