Filmoteka Muzeum

Trzecia piosenka o trójkątach to krótki i nieco ironiczny utwór, w którym artysta ukrywający się za trójkątnym bryłami geometrycznymi wykonuje przy ich pomocy melancholijną, molową muzykę. Każde naciśnięcie klawisza zmienia melodię, modyfikując jednocześnie kompozycję brył.

Synestezje wynikające z łączenia muzyki i form plastycznych są tu odniesieniem do awangardowych eksperymentów z początków XX wieku, kiedy w obszarze sztuk wizualnych i teatru dochodziły do głosu postulaty poszukiwania nowej formy oraz syntezy poszczególnych środków ekspresji rugujących słowo. Wpisuje się to doskonale w strategię Jastrubczaka pracującego konsekwentnie z mitami awangardy Pewna wpisana w tą sytuację niezdarność i absurdalność nadają tej pracy lekkość i ironię.

(SzM)

Rok powstania: 2011