Filmoteka Muzeum

Praca TV Zero Zones powstała z nałożenia na siebie dwóch warstw. Jedną stanowi nadawany ze studia telewizyjnego, generowany elektronicznie model obrazu kontrolnego tzw. test card, drugą- zrealizowany na blue boxie performans Kuby Bąkowskiego. Podczas trwania filmu artysta lekko, jakby z dystansem, wykonuje kilka precyzyjnych ćwiczeń fizycznych, działając na pograniczu realności i jej medialnej, wirtualnej reprezentacji. Zestawienie obrazu zawieszonego medium, które dopiero w tym stanie odsłania swoją prawdziwą naturę z widmową figurą ćwiczącego artysty wytwarza niepokojące wrażenie przenikania się tych dwóch rzeczywistości.Krytycy zwracają także uwagę na podobieństwo między obrazem kontrolnym a motywem mandali- co może wskazywać na buddyjskie inspiracje obecne w pracy Kuby Bąkowskiego.

Opis na podstawie: http://culture.pl/pl/tworca/jakub-bakowski

(DM)