Znamy laureatkę 3. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej

Znamy laureatkę 3. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie oraz Fundacja Nieograniczona mają zaszczyt przedstawić laureatkę 3. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej, którą została Dorota Kotas!

27 października jury złożone z przedstawicieli i przedstawicielek instytucji partnerskich zdecydowało o przyznaniu Stypendium Dorocie Kotas. Wybór nie był łatwy. Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń organizatorzy i organizatorki wybrali 3 finalistki:

Maję Kowalczyk - samorzeczniczkę, aktorkę i tancerkę zaangażowanego społecznie Teatru 21
Dominikę Knap - animatorkę kultury, studentkę Filologii Polskiego Języka Migowego
Dorotę Kotas - pisarkę, absolwentkę socjologii i animacji kultury

Stypendium otrzymała Dorota Kotas, samorzeczniczka – członkini rady Fundacji Dziewczyny w Spektrum, pisarka. Za swój literacki debiut „Pustostany” z 2020 roku wyróżniona Nagrodą Literacką „Gdynia” i Nagrodą Conrada. W kwietniu nakładem wydawnictwa Cyranka ukazała się jej druga książka „Cukry”. Dorota zrealizuje swój autorski projekt w Muzeum Sztuki Nowoczesnej na początku 2022 roku.

Skład jury 3. edycji Stypendium im. Bogny Olszewskiej: Elżbieta Olszewska, fundatorka Stypendium, Karolina Gutkowska z Fundacji Nieograniczona, Anna Grajewska, Zastępczyni Dyrektorki Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie ds. komunikacji, Zofia Czartoryska z zespołu ds. komunikacji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Anna Rochowska z TR Warszawa, Anna Żórawska z Fundacji Kultury Bez Barier, Anna Knapek z Muzeum Narodowego w Warszawie, Edyta Ołdak ze Stowarzyszenia z „Siedzibą w Warszawie”, Justyna Lipko-Konieczna z Teatru 21, Wojtek Sawicki z Life On Wheelz.