Muzeum bliżej szkoły

Muzeum bliżej szkoły

Uczysz w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej? Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przyjedzie do Twojej szkoły i poprowadzi bezpłatne warsztaty rozwojowe dla nauczycielek i nauczycieli.

Już niedługo Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie przeprowadzi się do nowego budynku, który powstaje na placu Defilad. Co przyniesie miastu nowe Muzeum? Do czego może przydać się sztuka współczesna w systemie edukacji? MSN pragnie pozostać dla szkół przyjaznym i przydatnym miejscem spotkania ze sztuką i być ze szkołami w bliskiej relacji. Dlatego, jeszcze przed przeprowadzką do nowej siedziby, Muzeum chce odwiedzić otwarte na sztukę szkoły i zaprosić osoby uczące do udziału w programie „Muzeum bliżej szkoły”.

Aby wziąć udział w programie “Muzeum bliżej szkoły” wystarczy zebrać grupę minimum 5 nauczycielek i nauczycieli ze swojej szkoły i za pomocą formularza zaprosić do siebie edukatorki z Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie! Po umówieniu szczegółów pracownice Muzeum przyjadą do Waszej szkoły i poprowadzą warsztaty rozwojowe dla nauczycielek i nauczycieli.

Opis warsztatów rozwojowych dla nauczycielek i nauczycieli

Do czego może służyć sztuka? Czy może mieć wpływ na różne dziedziny życia? Jak za pomocą sztuki przybliżyć uczniom wiedzę z zakresu biologii czy fizyki? Czy sztuka może służyć do nauki dni tygodnia? Co ma wspólnego sztuka współczesna z informatyką i cybernetyką? Czy sztuka może zmieniać rzeczywistość? Spojrzymy na dzieła sztuki jak na narzędzia do przekazywania informacji, wzbudzania emocji, manifestowania, krytykowania, stawiania pytań i patrzenia na rzeczywistość z różnych perspektyw.

Wybrane dzieła z kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie potraktujemy jako materiał do ćwiczeń. Wspólnie stworzymy wizualny narzędziownik, którego będzie można użyć we własnej praktyce edukacyjnej (nie tylko na lekcjach sztuki czy plastyki, ale też na przyrodzie, fizyce czy matematyce). Uczestnicy i uczestniczki warsztatów poznają praktyczne metody pracy z wykorzystaniem sztuki współczesnej, które mogą stanowić inspirację do działań z uczniami w ramach wspólnej pracy na różnych przedmiotach.


Warsztaty są bezpłatne: materiały do warsztatów, przyjazd edukatorek na terenie Warszawy i bliskich okolicy zapewnia Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Po stronie szkoły jest zapewnienie sali na warsztaty dostosowanej do wielkości grupy (np. sali lekcyjnej, biblioteki, świetlicy itp.).

Uczestnicy i uczestniczki otrzymają zaświadczenia o udziale w warsztacie doskonalącym umiejętności zawodowe.

Zapisz się już teraz za pomocą formularza on-line:
https://bit.ly/muzeum-blizej-szkoly

Prowadzenie:
Aleksandra Górecka, Karolina Iwańczyk, Maria Nowak, Marcin Matuszewski, Marta Przybył

Więcej informacji:
szkola@artmuseum.pl, 535 000 761