Wybrane projekty pracowni Thomas Phifer and Partners

Zespół budynków Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i teatru TR Warszawa zaprojektuje nowojorska pracownia Thomas Phifer and Partners.

Architekt (ur. 1953) własną firmę prowadzi od 1997 roku, jest zdobywcą wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, w tym siedmiokrotnie nagród American Institute of Architects, a w 2013 otrzymał nagrodę w dziedzinie architektury Amerykańskiej Akademii Sztuki i Literatury – jego najbardziej znanym projektem jest Muzeum Sztuki Karoliny Północnej (NCMA) w stolicy stanu, mieście Raleigh, w Polsce kojarzonym za sprawą słynnej hali widowiskowo-sportowej Paraboleum (ukończonej w 1952, obecnie noszącej nazwę Dorton Arena), zaprojektowanej przez polskiego architekta Macieja Nowickiego. Wśród innych realizacji Phifera należy wymienić Pawilon im. Brochsteinów w kampusie Uniwersytetu Rice w Houston w Teksasie, gmach Wydziału Architektury stanowego uniwersytetu Clemson w Karolinie Południowej oraz gmach Sądu Federalnego w Salt Lake City, oddany do użytku w kwietniu 2014. W budowie jest muzeum sztuki Glenstone w Potomac, w stanie Maryland.

Poniższa galeria prezentuje wymienione realizacje autorstwa pracowni Thomas Phifer and Partners.

Dokumentacja fotograficzna: