WWB TV. Warszawa fantastyczna
Sesja z Pawełem Duninem-Wąsowiczem

Od kilku już lat Paweł Dunin-Wąsowicz - publicysta, krytyk literacki, wydawca, redaktor naczelny „Lampy” - pracuje nad publikacją poświęconą wizjom przyszłości bądź też alternatywnej współczesności miasta Warszawy, kreowanej przez pisarzy.

Zbiera legendy, opisy nieistniejących budynków, futurystyczne wizje - jak ten z książki Jana Łady „Antychryst” z 1926 roku: „Rządy plutokratyczne, zwyciężywszy z trudnością opór komunistów, zdecydowały się na przekształcenie Warszawy na miasto wyłącznie przemysłowe i robotnicze, przenosząc stolicę do Krakowa.”