WWB TV. Black Swans, Portable Holes, Intelligent Clouds. Invisibility and Heterochronia
Wykład Agnieszki Kurant

Agnieszka Kurant (artystka, mieszka i pracuje w Warszawie) opowie o swoich projektach kuratorskich i artystycznych mających związek z prognozowaniem przyszłości, jak i opartych o współpracę z naukowcami i użyciem materiałów „jutra”.

Kurant opowiadała w jednym z wywiadów: „Wiele lat temu zafascynowała mnie historia o tym, jak Orson Welles w 1938 roku w USA wyemitował w programie radiowym słuchowisko oparte na Wojnie Światów H.G. Wellsa. Większość słuchaczy potraktowała je jako rzeczywistość i wybuchła masowa histeria z powodu lądowania kosmitów. Byłam pod dużym wrażeniem tego, jak dużą siłę rażenia może mieć komunikat, który zmienia się w plotkę. Philippe Parreno i Nicolas Bourriaud mówią o tzw. produkowaniu rzeczywistości. Wystarczy często zmienić jeden parametr, aby fikcja stała się realnością.”