Wirtualny spacer po budowie nowej siedziby Muzeum

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza na wirtualny spacer na plac budowy nowej siedziby Muzeum.

Jerzy Blomberg i Michał Ziętek oprowadzają po zakamarkach wybudowanych już 3 poziomów budynku, który wkrótce odmieni krajobraz centrum Warszawy.

Docelowo 5-kondygnacyjne muzeum będzie dysponować przestrzenią liczącą blisko 20 000 metrów kwadratowych. Oprócz przestrzeni wystawowych pomieści m.in. kino, audytorium, sale edukacyjne, pracownie konserwatorskie, kawiarnię oraz księgarnię. Za projekt budynku odpowiada nowojorska firma architektoniczna Thomas Phifer and Partners.

„Musimy zbudować gmach, który będzie dawał ludziom poczucie przejrzystości, otwartości, będzie wciągał do środka, a nie stanie się barierą – musi być obecny na placu w zapraszający sposób” – architekt nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Thomas Phifer.

„Współczesne muzeum to nie jest już tylko miejsce kontemplacji, świątynia. Tutaj musi dobrze czuć się i sztuka, i widz. To miejsce na nowe doznania, ciekawą refleksję, zaskoczenie, rozmowę, zaangażowanie, a jednocześnie bardzo zanurzone w miasto” – dyrektorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie Joanna Mytkowska.

„Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie jest bardzo szczególnym budynkiem, bardzo szczególną koncepcją architektoniczną. Jesteśmy w procesie, który jest wyjątkowy nie tylko w skali kraju, ale również w skali Europy” – Jerzy Blomberg, kierownik Działu Inwestycji w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.