Prace. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o...
"Filmikowanie" Mirona Białoszewskiego

Prywatne filmiki, realizowane w latach 70. przez Mirona Białoszewskiego i Romana Klewina, znajdujące się w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej, to dobry punkt wyjścia do rozmowy o warsztacie autora „Szumów, zlepów, ciągów”.

W swojej opowieści o Mironie Białoszewskim, Tadeusz Sobolewski - znany krytyk filmowy a zarazem wieloletni przyjaciel i towarzysz poety przywoła mało znane słuchowisko radiowe Białoszewskiego - „Kalejdoskop” z 1956 roku - gdzie Poeta prorokuje, że w przyszłości „każdy z osobna będzie tworzył świat dla siebie”.