Po końcu fotoreportażu. Co dalej?
Wykład Thomasa Demanda. Pytania

Thomas Demand jest niemieckim artystą, rzeźbiarzem i fotografem o światowej renomie.

Jego prace to sfotografowane kopie prawdziwych pomieszczeń, obiektów i sytuacji, makiety w skali 1:1, które sam przygotowuje z papieru, kartonu, sklejki itp, i które niszczy po ich sfotografowaniu. Te stanowiące perfekcyjną iluzję rzeczywistości fotografie historycznych wydarzeń i miejsc, poruszając się między historią a abstrakcją, między dokumentem a fikcją, między „zmyśleniem” i „prawdą”, każą przemyśleć fotografię jako medium re-prezentacji (i) historii.