Jak było w szkole?
WARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ?

Jak było w szkole?

W Dniu Edukacji Narodowej spotkamy się z tymi, których jest to święto – nauczycielami i nauczycielkami. To oni tworzą autorskie rozwiązania, angażują uczniów, poruszają rodziców. Chcemy porozmawiać o tym, jaka szkoła mogłaby być i co powinno być miarą dobrej edukacji.

Zastanowimy się, co tak naprawdę chcielibyśmy od młodych ludzi usłyszeć w odpowiedzi na pytanie: „jak było w szkole?”. I co zrobić, by edukacja nie była tylko częścią życia konieczną do odbębnienia. Jak sprawić, by wszystkim nam – nawet wiele lat po jej ukończeniu – zależało na dobrej szkole?

Aneta Korycińska
z wykształcenia polonistka, redaktorka i oligofrenopedagożka, z pasji – nauczycielka w jednym z warszawskich renomowanych liceów i założycielka strony „Baba od polskiego”. Pokazuje, że współczesna szkoła nie musi być nudna, a z każdej lektury można zrobić mem. W swojej działalności internetowej skupia się na działalności aktywistycznej – obnaża językowy obraz świata i zachęca do stosowania inkluzywnej polszczyzny, punktuje absurdy systemu edukacji, a także pogłębia wrażliwość na takie tematy jak nieneurotypowość czy prawa mniejszości. Uwielbia się uczyć i poznawać nowe branże, dlatego oprócz polonistyki ukończyła także psychologię zwierząt.

Krzysztof Obrębski
specjalista-pedagog, kurator sądowy, nauczyciel edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej z elementami wczesnego wspomagania rozwoju, nauczyciel muzyki i wiedzy o społeczeństwie. Ukończył również studia na kierunku resocjalizacja społecznie nieprzystosowanych o specjalności kurateli sądowej. W 2018 roku zajął drugie miejsce w plebiscycie Nauczyciela na Medal. Obecnie pracuje w Szkole Podstawowej nr 92 im. Jana Brzechwy łącząc dwa wychowawstwa. Dodatkowo pracuje w Zespole Szkół nr 31 im. Jana Kilińskiego w Warszawie na stanowisku nauczyciela wiedzy o społeczeństwie i pedagoga szkolnego.

Agnieszka Jankowiak-Maik
nauczycielka, aktywistka edukacyjna, laureatka Nagrody im. Sendlerowej „Za naprawianie świata” 2020, członkini społeczności Superbelfrzy, tutorka, trenerka Odysei Umysłu, publicystka, laureatka nagrody Medal Wolności Słowa 2021.

Justyna Suchecka
dziennikarka TVN24.pl, autorka książki „Young Power. 30 historii o tym, jak młodzi zmieniają świat", laureatka Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego za publicystykę edukacyjną (2018) oraz nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne (2020).

Inne archiwalne wydarzenia z tego cyklu:

18:00 Debata Jak było w szkole?WARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
10:00 Spotkanie Rola muzeów w edukacji formalnej.Spotkanie Liderek i Liderów Edukacji Muzealnej Online
,
18:00 Oprowadzanie Piątkowe oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie w języku angielskimWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Sobotnie oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
11:00 Spacer Spacer architektoniczny | Zespół Szkół Muzycznych nr 1WARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? ul. Rakowiecka 21
,
14:00 Oprowadzanie Oprowadzanie gościnne po wystawie – Marcin WichaWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą
19:00 Debata Do tablicy!Cykl debat prowadzony przez Justynę Suchecką MUZEUM nad Wisłą
15:00 Oprowadzanie Środowe oprowadzanie po wystawieWARSZAWA W BUDOWIE 13: JAK ROBIĆ SZKOŁĘ? MUZEUM nad Wisłą