„Dom jako Forma Otwarta. Szumin Hansenów”
Promocja książki i spotkanie autorskie | Pytania od publiczności

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i wydawnictwo Karakter zorganizowały wspólnie spotkanie promujące książkę „Dom jako Forma Otwarta. Szumin Hansenów” połączone z wykładem historyczki architektury Nataschy Drabbe, założycielki Iconic Houses Network.

Dom Hansenów w Szuminie, budowany od 1968 roku, jest najpełniejszą architektoniczną realizacją idei Formy Otwartej. W 2014 roku jako pierwszy obiekt w Polsce został wpisany na listę Iconic Houses Network (IHN), zrzeszającej najważniejsze domy XX wieku. W swoim wykładzie Natascha Drabbe przybliży historię IHN, prezentując najciekawsze, a nie zawsze znane polskiej publiczności, domy zrzeszone w tej sieci. Po wykładzie odbędzie się prezentacja najnowszej publikacji Muzeum i wydawnictwa Karakter poświęconej domowi w Szuminie.