Do zobaczenia w Muzeum!

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie mieści się w tymczasowej siedzibie przy ulicy Pańskiej 3, w samym centrum miasta. Instytucja prezentuje najnowsze zjawiska w sztuce, fotografii, architekturze i designie.

W tymczasowej siedzibie mieszczą się także księgarnia artystyczna BOOKOFF i kawiarnia eMeSeN, o której mówi się, że serwuje jedną z najlepszych kaw w Warszawie. Docelowy budynek Muzeum ma powstać do 2020 roku na placu Defilad, a jego projektantem jest amerykański architekt Thomas Phifer, autor wielu udanych koncepcji budynków muzealnych.

Muzeum Sztuki Nowoczesnej proponuje bogatą ofertę oprowadzań, warsztatów i lekcji muzealnych dla wszystkich grup wiekowych. Aktualnym wystawom towarzyszą cykle seminariów, wykładów i debat. Informacje o nadchodzących wydarzeniach dostępne są na stronie internetowej Muzeum w zakładce „Wydarzenia”.

Zdjęcia i montaż: Michał Witt