Agnieszka Polska | Stara Rzeka

Koncert jest wspólnym projektem Agnieszki Polskiej oraz Kuby Ziołka (Stara Rzeka) stanowiący kontynuację współpracy rozpoczętej podczas realizacji filmu Future Days.

„Future Days” to film, który powstał latem 2013 w czasie pobytu Agnieszki Polskiej na szwedzkiej wyspie Gotlandii w ramach stypendium Baltic Arts Center. Przedstawia on fantasmagoryczny obraz nieba, zamieszkałego przez zmarłych artystów, reprezentantów XX-wiecznej neoawangardy, którzy pozbawieni strachu przed śmiercią i zapomnieniem znaleźli się w impasie twórczym. Za warstwę muzyczną filmu odpowiedzialny jest między innymi Kuba Ziołek ze Starej Rzeki.

Podczas wieczoru na Pl. Defilad Kuba Ziołek zagrał na żywo do specjalnie przygotowanego przez Agnieszkę Polską materiału wizualnego, który nie znalazł się w końcowej wersji „Future Days”.