Syrena herbem twym zwodnicza
Dokumentacja fotograficzna

Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie rozpoczyna działalność nad Wisłą wystawą pt. „Syrena herbem twym zwodnicza“. Jest to opowieść o kulturowych znaczeniach symbolu Warszawy i jego uniwersalności w kontekście tworzenia współczesnej tożsamości miejskiej.

Publiczność odwiedzająca nowo powstały pawilon Muzeum obejrzy połączenie materiału historycznego – dzieł sztuki i artefaktów – z twórczością współczesnych artystów inspirowaną mitologicznym motywem. Celem wystawy jest pokazanie i uruchomienie potencjału tkwiącego w symbolu syreny. Jest to pierwsza tak duża wystawa współcześnie traktująca o syrenie, łącząca różne podejścia do zagadnień hybrydowości, tożsamości narodowej i mitologii.

Dokumentacja fotograficzna:

Wystawa i inne archiwalne wydarzenia towarzyszące:

Cykl Działania rodzinne MUZEUM nad Wisłą
Cykl Działania otwarte MUZEUM nad Wisłą
Cykl Niedzielne spacery po wystawie „Syrena herbem twym zwodnicza”
Cykl Środowe spacery w języku rosyjskimПо средам прогулки по выставке с гидом на русском языке MUZEUM nad Wisłą
12:00 Otwarcie Otwarcie Muzeum nad Wisłą MUZEUM nad Wisłą
14:00 Warsztaty Syreny na murAkcja przy ul. Dobrej (mur przy starej elektrowni) Mur przy starej elektrowni
róg ul. Leszczyńskiej i Dobrej, Warszawa
15:00 Oprowadzanie Poznaj Syreny #1Punkty opowiadań na wystawie MUZEUM nad Wisłą
16:00 Oprowadzanie Oprowadzanie performatywne: odwrócona hybrydaOpowieść Roberta Jarosza o wystawie MUZEUM nad Wisłą
17:00 Oprowadzanie Kontemplacja dzieła sztuki MUZEUM nad Wisłą